Korekce textu

 

JAZYKOVÁ A STYLISTICKÁ KOREKTURA = KOREKCE TEXTU

Jazyková a stylistická korektura bývá často označována jako korekce textu. Jazyková korektura je zaměřena na vyhledání a opravu chyb v textu. Je do ní zahrnuta také korektura stylistická, která s ní úzce souvisí. Proto také obě tyto služby nabízíme za jednu cenu. 

Jazyková korektura zahrnuje:

  • opravu gramatických a pravopisných chyb (i/y v kořenu slov, v koncovkách podstatných a přídavných jmen, ve shodě přísudku s podmětem, v psaní velkých a malých písmen, v interpunkci, překlepech ...)
  • synonymní obměnu slovní zásoby a chybnou stylistiku (nahrazení nevhodných či opakujících se výrazů a slov, opravu slovosledu, spojek, větné stavby, vyjádření významových vztahů aj.)
  • součástí korekce textu naopak není obsahová stránka práce (oprava myšlenek autora) nebo úprava cizojazyčného textu.

Na svou práci se můžete těšit v těchto termínech:

5 dnů

3 dny

2 dny

24 hodin

Za kolik?

Již od 24 Kč / normostrana

CO JE VÝSLEDKEM KOREKTURY?

Korekce textu

Po zpracování korektury od nás obdržíte zpět váš původní dokument s vyznačenými úpravami (funkce Revize). Máte tedy možnost vidět (a přijmout, či odmítnout) jakoukoliv provedenou změnu. Části dokumentu, které dále vyžadují Vaši pozornost (typicky specifický odborný text, ve kterém objevíme nějakou potenciální chybu), Vám dále barevně vyznačíme a budeme Vám k dispozici na další konzultace.

JAK SI OBJEDNAT NAŠE SLUŽBY?

Korekce textu

Vyplňte objednávkový formulář (doporučeno), nebo nám napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (např. "Dobrý den, mám zájem o provedení korekce textu, ..."), přiložíte k němu soubor ke korektuře (soubor DOC, DOCX, RTF, PDF, TEX, PPT), metodické pokyny školy a specifikujete, o jaké služby máte zájem (korektura jazyka, formátování, překlad abstraktu, tisk…). Dále je třeba uvést tel. kontakt, na kterém budete k zastižení, a v jakém termínu (48 hodin, 5 dní apod.) si přejete korekturu vyhotovit.

CO SE STANE PAK?

Korekce textu

Obratem, nejpozději však do 24 hodin (pracujeme i o víkendech a ve státní svátky) Vás budeme e-mailem, popřípadě telefonicky kontaktovat ohledně potvrzení Vaší objednávky. Naši korektoři poté obratem začnou pracovat na opravě Vašeho dokumentu, tzn. bude provedena korekce textu. Bude Vám vygenerována a e-mailem zaslána příslušná faktura s pokyny k platbě. Zpracovaný dokument je Vám zaslán e-mailem oproti potvrzení o provedení úhrady (screen z el. bankovnictví, scan ústřižku poštovní poukázky). Máte pochopitelně možnost se k dané korektuře vyjádřit – např. změnit typ některého z nadpisů, odrážek, popisky u grafů apod. Následně je korektura po dohodě s Vámi okamžitě finalizována a zaslána Vám e-mailem (pokud jste si objednali i tisk a vazbu, prostřednictvím smluvního dopravce).